czwartek, 14 lipca 2011

Niebieska kobietka :)

Prace nad Niebieską Kobietką postępują :)

Muszę się jednak przyznać, że nie idzie mi tak szybko, jak się spodziewałam. A wszystko przez to, że korzystając z wakacji nadrabiam "zaległości" w czytaniu :) Jeszcze podczas roku szkolnego przeczytałam całą trylogię "Zmierzch" Stephenie Meyer. Kiedy jakiś tydzień temu znów buszowałam w bibliotece trafiłam na kolejną trylogię, tym razem innej autorki, ale na okładce pierwszego tomu przeczytałam: "Drogi Edwardzie i Jacobie: uwielbiam was obu. Ale weekend spędziłam z Jace'em. Przepraszam! Kochająca Stephenie" - Stephenie Meyer autorka Zmierzchu. I kiedy zaczęłam czytać...... Nie mogłam się oderwać!!! :D Cała Trygogia ma tytuł "Dary Anioła". Jej poszczególne części to: "Miasto kości", "Miasto popiołów" i "Miasto szkła". Autorka to Cassandra Clare.
Tysiące lat temu, Anioł Rajzel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzny i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Łowcami Cieni.
Łowcy Cieni przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Rajzela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Łowców Cieni. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Darów Anioła, trzech boskich przedmiotów, które anioł Rajzel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.
Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli Darów Anioła. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, która niemal na zawsze zniszczyła tajemny świat Łowców Cieni. I mimo że od śmierci Valentine'a, Łowcy Cieni, który rozpoczął wojnę, minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły.
Od Powstania minęło 15 lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął...... 

3 komentarze:

 1. Damulka już prawie gotowa. Piękna. A Twoje tempo wyszywania ekspresowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna ta damulka z pieskiem :)
  POzdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kinguś jeszcze jest Miasto upadłych Aniołów :)

  OdpowiedzUsuń